Jurek Krużel

Jerzy Krużel

Autor audycji Magazyn Piosenki Studenckiej MIKROKLIMAT, Jurek Krużel, uczestniczył wielokrotnie w takich imprezach jak Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, Festiwal Sztuk Różnych Bieszczadzkie Anioły, Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, Ogólnopolska Epidemia Piosenki Turystycznej BAKCYNALIA w Lublinie, Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA w Łodzi, Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiej, Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką Rozsypaniec, Natchnieni Bieszczadem w Cisnej, Stachuriada w Grochowicach (k/Zielonej Góry), Ogólnopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej i Turystycznej PRZY KOMINKU w Kielcach, Międzynarodowy Festiwal Piosenki KROPKA w w Głuchołazach, Ogólnopolskie Spotkanie z Piosenka Turystyczną POD KOPCEM w Przemyślu, Szanty na Zalewem w Tolkmicku i w wielu innych ogólnopolskich imprezach studenckich z kręgu piosenki poetyckiej, autorskiej i turystycznej. Stąd też na antenie mówiło się o tych ogólnopolskich imprezach.


Jerzy Krużel przemierzył po Polsce tysiące kilometrów koleją lub samochodem, aby pokazać zjawisko piosenki studenckiej oraz najciekawszych wykonawców i zespoły z Krainy Łagodności.


Na wielu z w/w imprez Magazyn Piosenki Studenckiej MIKROKLIMAT przyznawał nagrodę specjalną audycji w postaci statuetki MPS MIKROKLIMAT i udziału w audycji dla najlepszego wykonawcy lub zespołu na imprezie prezentującego utwory z kręgu piosenki z Krainy Łagodności.


Takie nagrody otrzymały miedzy innymi zespoły „Bieguni”, „Pod Wiatr”, „Chwila Nieuwagi”, „Formacja Opowieści Kameralnych”, „Nad Porami Roku”, Anna Ciaszkiewicz, „Albo i Nie”, „Smak Jabłka”, „Grzane wino”, Roman Tkaczyk, Irena Salwowska, The Nierobbers i wielu innych.


Dzięki Internetowi i możliwości słuchania online, audycja zyskała wielu wiernych fanów i słuchaczy w całej Polsce i za granicą, o czym świadczą liczne logowania. Autor audycji, Jurek Krużel, odbiera uwagi słuchaczy na temat audycji na swoim profilu na FACEBOOKU i ma w sieci około 3000 zaprzyjaźnionych osób, w większości sympatyków piosenki studenckiej, turystycznej, żeglarskiej i autorskiej, no i oczywiście audycji MPS „Mikroklimat”.

Pierwsza audycja: piosenki zespołu „SETA” i opowieść o kultowej już dziś imprezie – Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie.


Najciekawszy wywiad: z całym zespołem SETA, w 2009 r. na Łódzkim Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej YAPA, podczas sobotniego koncertu.


Najdłuższy wywiad: z zespołem „Cztery Refy” podczas wieczoru szantowego w Przemyślu w 2010 r. – trwał blisko 70 minut – ale było o czym rozmawiać. W końcu ten zespół to historia polskiej piosenki turystycznej i żeglarskiej. Wyemitowane zostały dwie audycje z udziałem zespołu.

Jerzy Krużel z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem-automatykiem, projektuje m.in. farmy wiatrowe. Z zamiłowania dziennikarz radiowy, turysta, żeglarz (członek Yacht Kubu SAN) i muzyk. Laureat głównych nagród, wraz z założoną przez siebie Grupą R, na najważniejszych festiwalach piosenki studenckiej i turystycznej w Szklarskiej Porębie i na Yapie. Interesuje się pszczelarstwem.


Obecnie jest siódmą kadencję radnym Rady Miejskiej w Przemyślu, członkiem Komisji Kultury  i Komisji Miejskiej.

Kontakt

Jerzy Krużel – Człowiek – Przyjaciel – Dziennikarz – Juror – Społecznik