Magazyn Piosenki Studenckiej MIKROKLIMAT - audycja Jurka Krużela

O audycji MIKROKLIMAT

W sobotę 24 kwietnia 2021 r. o godz. 16:08 na antenie Polskiego Radia Rzeszów po raz 545 usłyszeliśmy Magazyn Piosenki Studenckiej MIKROKLIMAT, a w nim piosenki z Krainy Łagodności i piosenki studenckiej. Dziś (30.04.2021) wiemy, że prawdopodobnie po raz ostatni, gdyż został zdjęty z anteny Polskiego Radia Rzeszów.


Audycja pojawiła się na antenie Polskiego Radia Rzeszów w listopadzie 2007 roku, początkowo od czasu do czasu, a od 2.03.2008 r. można ją było usłyszeć w każdą niedzielę jako Magazyn Piosenki Studenckiej „MIKROKLIMAT”. Audycja miała swoje początki jednak dużo wcześniej, bo w latach 1980 – 1984. Wtedy emitowana była 2 razy w miesiącu półgodzinna audycja z piosenkami z festiwali i przeglądów studenckich w Programie IV na antenie Rozgłośni Polskiego Radia w Rzeszowie, przygotowywana przez Jerzego Krużela, który przygodę z radiem rozpoczął jeszcze w czasie studiów jako redaktor (1978-1980), a w latach 1980-1984 jako Redaktor Naczelny Studenckiego Radia Rzeszów „Centrum”.


Od 2.03.2008 na antenie Polskiego Radia Rzeszów słuchacze usłyszeli około 500 godzin muzyki, około 7000 piosenek w wykonaniu najlepszych i najciekawszych wykonawców oraz zespołów z gatunku piosenki studenckiej, turystycznej, poetyckiej i autorskiej.

W audycji przedstawiono kilkaset wywiadów i rozmów z wykonawcami z kręgu piosenki z Krainy Łagodności oraz relacji ze studenckich, ogólnopolskich imprez piosenkarskich, koncertów zespołów i informacji o nowo wydawanych płytach.

Chcesz przywrócenia audycji MIKROKLIMAT na antenę Polskiego Radia Rzeszów?

W Magazynie Piosenki Studenckiej „Mikroklimat” prezentujemy twórców, piosenkarzy i zespoły grające piosenkę studencką, autorską, poezję śpiewaną, piosenkę turystyczną i żeglarską.


Rozmawiamy o takich imprezach jak: Międzynarodowy Festiwal Bardów, Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej OPPA, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Festiwal Sztuk Różnych Bieszczadzkie Anioły, Rozsypaniec, OSPPT YAPA, Śpiewajmy Poezję, Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA, Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej „Kropka”, Ogólnopolska Epidemia Piosenki Turystycznej „BAKCYNALIA” Ogólnopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „PRZY KOMINKU” oraz wielu innych imprezach z nurtu piosenki studenckiej, turystycznej i autorskiej. Magazyn Piosenki Studenckiej „Mikroklimat” przyznaje swoja nagrodę specjalną na największych imprezach studenckich w kraju.


Audycję redaguje i prowadzi Jerzy Krużel w każdą sobotę o godz. 16:05-17:00 na antenie Polskiego Radia Rzeszów. Audycji można też słuchać przez internet na stronie www.radiorzeszow.pl.


Kilkaset audycji umieszczonych jest przez słuchaczy na portalu YOUTUBE.

Natura – Turystyka

Fot. Radek Partyka

Ludzie – Festiwale – Muzyka

Fot. Gocanna Antosik (z Archiwum Danielki)

Jerzy Krużel – Człowiek – Przyjaciel – Dziennikarz – Juror – Społecznik

Mikroklimat 519

Piosenki z Nowych Płyt

Mikroklimat 518

Piosenki Wolnej Grupy Bukowina cz. 4 INTERPRETACJE

Mikroklimat 516

Piosenki Wolnej Grupy Bukowina cz. 2


ODWIEDŹ ARCHIWUM AUDYCJI NA YOUTUBE!